Zalety oświetlenia LED

Źródła światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych stają się coraz bardziej popularne ze względu na możliwości jakie oferują.

Wybierając oświetlenie LED nie tylko oszczędzamy na energii elektrycznej, ale też dbamy o środowisko, a także o nasze zdrowie. Niekwestionowaną zaletą oświetlenia LED w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła są: niskie zużycie energii, trwałość, większa sprawność, mniejsze nagrzewanie, szerszy zasięg napięć roboczych. Świetlówki LED nie stwarzają zagrożenia pożarowego ze względu na stosunkowo niską temperaturę pracy, a emitowane przez nie światło jest jednorodne. Dodatkowo oświetlenie to uzyskuje pełną moc świecenia od razu po włączeniu.

Wspomnieliśmy o ochronie środowiska – oczywiście na tym polu oświetlenie LED również przoduje, ze względu na to, że nie zawiera szkodliwych substancji takich jak rtęć, czy ołów (występujących np. w świetlówkach kompaktowych). Dodatkowo użytkowanie oświetlenia LED wpływa na redukcję emisji CO2.

Mając na uwadze uniwersalność oświetlenia LED i możliwość jego zastosowania zarówno w zakładach pracy, firmach produkcyjnych, urzędach, biurach, przychodniach, szpitalach, sklepach i innych obiektach użytkowych oferujemy głównie oświetlenie o typowo biurowej barwie światła. Jest to najlepsze światło do zastosowania w obiektach, w których ludzie przebywają przez wiele godzin. Jest najbardziej zbliżone do światła dziennego, zapobiega spadkom koncentracji przy pracy i poprawia samopoczucie.Nasze oświetlenie posiada klasę energetyczną A+Przykłady zastosowania oświetlenia LED

Przykład zastosowania opraw rastrowych LED w przedszkolu.
Oświetlenie to jest bezpieczne, sprawdzi się w placówkach oświaty, w salach konferencyjnych, biurach, urzędach, czy sklepach.

Panele świetlne LED znajdują szerokie zastosowanie w oświetleniach biur, urzędów, placówek Służby Zdrowia.
Są uniwersalne, mają nowoczesny wygląd i podnoszą poziom odbioru wizualnego wnętrza.

Oprawy hermetyczne LED idealne do montażu w garażach, halach produkcyjnych, magazynach, korytarzach, salach wykładowych, szpitalnych, w sklepach.Przykładowa tabela oszczędności

  Świetlówka tradycyjna Tuba LED
Żywotność 10 000 h (3 wymiany) 30 000 h
Moc pobierania 102 W 36 W
Ilość opraw 20 szt. 20 szt.
Czas świecenia dziennie 10 h 10 h
Zużycie prądu dziennie 20,4 KWh 7,2 KWh
Koszt miesięczny: 354,96 zł 125,28 zł
Koszt roczny: 4 259,52 zł 1 503,36 zł
Oszczędność miesięcznie: 229,68 zł
Oszczędność rocznie: 2 756,16 zł
(bez uwzględnienia kosztów wymiany świetlówek tradycyjnych)

Przykładowa tabela oszczędności wynikająca z zastosowania oświetlenia LED w oprawach rastrowych
(4 x świetlówka 600 mm lub 2 x świetlówka 1200 mm) przy cenie za KWh 0,58 zł